przez | 14 czerwca 2020

14.06.2020 r.

>>MY LUDEM PANA I JEGO OWCAMI<<

Stado, Owiec

1. Przeżywamy dziś XI Niedzielę w ciągu roku.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we środę (17.06) św. Brata Alberta Chmielowskiego (zak.), w piątek (19.06) Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę (20.06), wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. W piątkową uroczystość odpustową nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Za przyjęcie Komunii w dniu odpustu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Spowiedź codziennie od godz. 18., we wtorek od 8.30.
  3. Przez cały czerwiec po Mszy św. modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa.
  4. Bardzo dziękuję za przygotowanie tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała. Wspomnę o budowniczych 4 ołtarzy na trasie procesji, o paniach, które przygotowały groty przy kościele, o panu Romanie, który wykosił trawę, o panach, którzy przywieźli brzózki, o panu organiście z chórem parafialnym, o dzieciach sypiących kwiatki i chłopcach dzwoniących dzwonkami i ich rodzicom, o służbie liturgicznej. Dziękuję również osobom niosącym baldachim i sztandary. Dziękuję tez z serca wszystkim uczestnikom za tę piękną manifestację naszej wiary. „Kto się do mnie przyzna przed ludźmi do tego i ja przyznam się przed Ojcem moim” – to obietnica dla nas wszystkich. Bóg zapłać.
  5. Zachęcam jak co tydzień do modlitwy za chorych – chorych księży z naszego dekanatu, chorych chłopców Alana i Olafa – gdyby ktoś chciał wesprzeć ich drogie leczenie to konto jest podane w gablocie i na naszej stronie internetowej.
  6. Dziękuję dzisiaj również fundatorom 3 obrazów: Rodzina Osików ufundowała cały obraz, Rodzina Mądrzaków drugi obraz, a trzeci obraz pani Czesława Zachariasz oraz rodziny Jedynak, Głowińskich, Stopyrów, Stępniów, Rogowskich, Szewczuków i Mańkowskich. Bóg zapłać.
  7. O przygotowanie kościoła na Mszę odpustową (najlepiej we środę lub czwartek po Mszy św.) proszę:* Murdza Barbara (29/2), Kordy Teresa  (37/2), Leszczyk Edward (37/4), Woźniak Eugeniusz „W” (37/3), Wojtas Joanna (35/1), Śmietańska Agnieszka (35/2), Ciesielski Adam (33), Maziarz Jadwiga. (22.02) (17.04.2016) (29.04.2017)(09.2018)(14.06.2020)
  8. Zapowiedzi przedślubne:

(II) Piotr BODNIEWICZ, zam Jawor i Klaudia KUCZMA, zam. Jawor