przez | 31 maja 2020

Zesłanie Ducha Świętego

Parafia rzymskokatolicka pw. św. J.S.Pelczara, Rzeszów – Pobitno ...

1. Przeżywamy dziś Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: jutro w poniedziałek (1.06) NMP Matki Kościoła, w środę (3.06) św. męcz. Karola Lwangi i Tow., we czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w piątek (5.06) św. Bonifacego (bpa i męcz.). Przyszła niedziela (7.06), to Niedziela Świętej Trójcy.
  3. W tym tygodniu przeżywamy I piątek i I sobotę miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi od godz. 18. W sobotę rano odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem, popołudniu o godz. 18 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
  4. Przez cały czerwiec po Mszy św. modlić się będziemy litanią do Serca Pana Jezusa. We czwartek po Mszy św. godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
  5. We czwartek 11 czerwca Boże Ciało. Z zachowaniem środków bezpieczeństwa przejdziemy z procesją do czterech ołtarzy. Bardzo proszę o ich przygotowanie.
  6. W dalszym ciągu bardzo potrzebna modlitwa o łaskę zdrowia dla ks. Marka Żmudy. Polecam też waszej modlitwie Olafa i Alana, którzy bardzo jej potrzebują.
  7. Dzięki ofiarności 2 rodzin: Mądrzak i Osika uzbieraliśmy już na całe obrazy kard. Wyszyńskiego i s. Faustyny. Można jeszcze się dołączyć do rodzin Jedynak, Głowiński i Stopyra aby ufundować ostatni obraz – ks. Michała Sopoćki. Bóg zapłać!
  8. Pielgrzymki zaplanowane na maj i czerwiec zostają przełożone na wrzesień i październik. Jeśli ktoś woli zrezygnować wpłaconą zaliczkę można odebrać w zakrystii.
  9. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę oraz ofiarę na kwiaty.
  10. Zapowiedzi przedślubne:

(III) Arkadiusz KORDY zam. Stanowice i Agata KRAUZA zam. Krotoszyce.

(II) Tomasz ŁUKASZEWSKI zam. Wrocław i Agnieszka CIESIELSKA zam. Wrocław

11. Dziś zakończenie Okresu Wielkanocnego. Przy wyjściu można wziąć udział w akcji Caritasu – świece paschalne w cenie 5 zł można zapalić na grobie kogoś bliskiego.

Wpłaty na Konto:

STAJNO HELENA STANOWICE