Ogłoszenia

By | 17 maja 2020

Ogłoszenia parafialne

 VI Niedziela Wielkanocna – 100 rocznica urodzin Jana Pawła II

17.05.2020 r.

  1. Przeżywamy dziś VI Niedzielę Wielkanocną.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we czwartek (21.05) św. Jana Nepomucena (prezb. i męcz.), w przyszłą niedzielę (24.05) uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  3. Zapraszam na codzienne nabożeństwa majowe. We czwartek po Mszy św. godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
  4. W poniedziałek, wtorek i środę po 6 Niedzieli Wielkanocnej mają miejsce kwartalne dni modlitw o urodzaje, dawniej „Dni krzyżowe”. Specjalne modlitwy dołączymy do Majówki.
  5. Bardzo dziękuję Paniom, które zadbały o groty i zieleń wokół kościoła oraz Panu Romkowi za wykoszenie trawy i transport obrazu. Dziękuję też za życzliwość, wsparcie materialne i modlitwę zarówno osobom uczestniczącym w tym czasie w nabożeństwach jak i za te na konto parafialne.
  6. Dziś w 100 rocznicę urodzin JPII poświęciliśmy obraz wymalowany w pracowni pani Katarzyny Dłużewskiej w Białymstoku, który jako wotum zawisł w naszym kościele. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do uhonorowania Jana Pawła II w naszej parafii. Dziękuję fundatorom obrazu oraz panom Stanisławowi i Adamowi, którzy obrazy zawiesili na miejscu. Dziękuję również fundatorom obrazu Jezusa Miłosiernego, który przywieźliśmy z pielgrzymki do Wilna: p. Markowi i Beacie Giedziunom, Marcie i Wandzie Banaś, Edycie i Grzegorzowi Cichoniom oraz Annie Soleckiej. Podobnie dziękuję panu Stanisławowi i Adamowi za jego zamontowanie.
  7. Zapowiedzi przedślubne:

(I) Arkadiusz KORDY zam. Stanowice i Agata KRAUZA zam. Krotoszyce.

 

Potwierdzenie wpłat na konto:

ANNA SOLECKA GRYFINO

ELŻBIETA LENIK GROCHOTÓW

ILONA WIOSNA STANOWICE

HENRYK SŁYSZ STANOWICE

SŁAWOMIR ZIAJA WIGAN

WŁADYSŁAW GAJOS TUREK

JAN ŻARYN WARSZAWA

STANISŁAWA BANACH ŚWIDNICA

STANISŁAW MAK ŚWIDNICA

KRZYSZTOF I MONIKA ROGOWSCY STANOWICE

RYSZARD I STANISŁAWA SITKO STANOWICE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *