By | 10 maja 2020

V Niedziela Wielkanocna

10.05.2020 r.

1. Przeżywamy dziś V niedzielę wielkanocną.
  2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę (13.05) wspomnienie NMP Fatimskiej, w czwartek (14.05) święto św. Macieja Apostoła, w sobotę (16.05) uroczystość św. Andrzeja Boboli (prezb. i męcz.) głównego patrona Polski.
  3. Przez cały maj zapraszam na nabożeństwa majowe. Oprócz wtorku i niedzieli codziennie o godz. 18. Proszę rodziców aby umożliwili dzieciom udział w tych nabożeństwach przez wspólny w nich udział. We czwartek po Mszy św. godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu
  4. W dalszym ciągu bardzo potrzebna modlitwa o łaskę zdrowia dla ks. Marka Żmudy
  5. Bardzo dziękuję Państwu Rogowskim i Paniom, którzy zadbali o groty i zieleń wokół kościoła. Dziękuję też za życzliwość, wsparcie materialne i modlitwę zarówno osobom uczestniczącym w tym czasie w nabożeństwach jak i za te na konto parafialne.
  6. Pielgrzymki zaplanowane na maj i czerwiec zostają przełożone na wrzesień i październik. Jeśli ktoś woli zrezygnować wpłaconą zaliczkę można odebrać w zakrystii.
  7. Od wczoraj do 18 maja trwa Nowenna do Jana Pawła II z okazji jego 100 urodzin. W tym czasie modlimy się litanią przed obrazem, który jako wotum od nas dla naszego wielkiego rodaka zawiśnie w naszym kościele. Poświęcimy go w przyszłą niedzielę kiedy cała Polska będzie przeżywać urodziny papieża Polaka, którego życie zmieniło oblicze Ziemi.