Ogłoszenia parafialne 28.09.2014 r.

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

28 września 2014 r.

FOTO FOTO PIELGRZYMKA FOTO FOTO

  1. Dziś przypada XXVI niedziela w ciągu roku liturgicznego. W nadchodzącym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym, wspominamy: w poniedziałek św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek św. Hieronima (prezb. i dK), w środę św. Teresę od Dzieciątka Jezus (dz. i dK), we czwartek św. Aniołów Stróżów, a w sobotę św. Franciszka z Asyżu. W tym tygodniu przypada również pierwszy piątek miesiąca – spowiedź możliwa godzinę przed mszą św. W sobotę przed południem jak co miesiąc odwiedzę z Komunią chorych jeśli ktoś chciałby zgłosić osobę chorą, można to zrobić w zakrystii. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca.
  2. Na prośbę papieża Franciszka zachęcam do modlitwy w intencji III Nadzwyczajnego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów, który odbędzie się w dniach 5 – 19 października pod hasłem: Wyzwania duszpasterskie wobec rodziny w kontekście ewangelizacji.
  3. Od środy 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. Odbywać się one będą codziennie pół godziny przed Mszą św. W niedziele modlitwa różańcowa o godz. 16. Przypominam też, że modlitwa różańcowa (odmówienie jednej części) jest obdarzona odpustem zupełnym pod zwykłymi warunkami.
  4. Z racji szybko zapadającego zmroku od wtorku Msze św. odprawiać będziemy w porządku zimowym czyli o godz. 17.30.
  5. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią dziś po Mszy o godz. 12 spotkanie z kandydatami do bierzmowania, natomiast w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę a przyszłą sobotę proszę o pomoc następujące osoby:

Franciszek Troszczyński, Jan Cichoń, Piotr Paluch, Franciszek Burkiewicz, Grzegorz Jedynak

  1. Zapowiedzi przedmałżeńskie

(3) Piotr SZCZYGIEŁ, kawaler, zam. Bolków, ul. Demokratyczna 4

Małgorzata DROZD, panna, zam. Bolków, ul. Demokratyczna 4

Ktokolwiek wie o przeszkodach związanych z narzeczonymi jest w sumieniu zobowiązany powiadomić
o przeszkodach duszpasterstwo parafii.

 

Zaproszenie Biskupa Świdnickiego do wzięcia udziału w IV Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie

4 października 2014 r.

 

Umiłowani Diecezjanie,

 

Przybliża się październik, w naszej Ojczyźnie miesiąc szczególnie związany z modlitwą różańcową. Jak co roku, w kościołach i kaplicach będziemy podczas nabożeństw październikowych, przesuwając paciorki różańca, rozważać tajemnice dotyczące naszego odkupienia. Różaniec, ta wyjątkowa modlitwa, w której towarzyszy nam pełna łaski Matka Najświętsza, jest wielkim darem Nieba dla wszystkich wierzących, będących w wielorakich potrzebach.  Modlitwą różańcową w obecnym czasie nie tylko obejmujemy sprawy osobiste, ale czujemy potrzebę modlitwy za naszą diecezję, Ojczyznę i cały świat, w którym wciąż jest tak wiele miejsc, gdzie pokój i ludzka solidarność są zagrożone, gdzie ludzie są zamknięci na objawioną przez Chrystusa wyzwalającą prawdę.

W obliczu aktualnych wyzwań, przed jakimi stawia nas Opatrzność zapraszam Was, Drodzy Diecezjanie, w sobotę, 4 października na doroczną pielgrzymkę parafialnych Wspólnot Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie.  Nasze spotkanie rozpocznie się o godz. 9.45 od zawiązania wspólnoty i przywitania przybyłych pielgrzymów; następnie wysłuchamy prelekcji p. inż. Antoniego Zięby, znanego w Polsce obrońcy życia dzieci nienarodzonych. O godz. 11.00 rozpocznie się Msza św., do koncelebrowania której zapraszam duszpasterzy, którzy przybędą ze swoimi grupami. Po krótkiej przerwie rozpoczniemy procesję, idąc z modlitwą na ustach dróżkami różańcowymi.

W pierwszą sobotę października zapraszam zatem do wzięcia udziału w pielgrzymce wszystkie parafialne wspólnoty Żywego Różańca, wszystkie osoby, które przystąpiły do Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę i każdego, kto pragnie we wspólnocie wiary za przyczyną Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej przedstawić Bogu swoje dziękczynienia i prośby. Niech nasza liczna obecność w Bardzie stanie się wyrazem naszego zawierzania się Królowej Różańca św., a także świadectwem naszej wzajemnej jedności i odpowiedzialności za losy współczesnego człowieka i świata.

Dzieło pielgrzymki różańcowej polecam Waszej modlitwie i z serca każdemu błogosławię.

 

+ Ignacy Dec

Biskup Świdnick