przez | 19 kwietnia 2020

II Niedziela Wielkanocna 19.04.2020 r.

1. Przeżywamy dziś drugą niedzielę wielkanocną, zwaną także Niedzielą Miłosierdzia Bożego.

Dziś od godz. 15.00 do 16.00 czyli w godzenie miłosierdzia będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w int. o ustanie pandemii oraz o zachowanie nas od klęski suszy.

1. Można dziś też uzyskać odpust zupełny na zwykłych warunkach za udział w jakimkolwiek kościele w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego lub przynajmniej odmówienia przed Najświętszym Sakramentem „Ojcze nasz” i „Wierzę” z dodaniem pobożnego wezwania do Pana Jezusa miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”).
  2. Od jutra czyli 20 kwietnia, zmienia się limit wiernych w kościołach wyliczony na podstawie powierzchni użytkowej kościołów. W naszym przypadku będzie to 60 osób.
  3. Zgodnie z obowiązującymi zasadami jesteśmy zobowiązani także w kościele do noszenia maseczek zakrywających nos i usta.
  4. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we czwartek 23.04 uroczystość św. Wojciecha (bpa i męcz.) głównego patrona Polski, w sobotę 25.04. święto św. Marka, Ewangelisty.
  5. Z całego serca dziękuję za wszystkie ofiary przekazane indywidualnie lub przelewem na konto parafii. Bóg zapłać za życzliwość, modlitwę i wsparcie materialne, dzięki którym nasza parafia może się utrzymywać w tym trudnym czasie.
  6. List pasterski bp Ignacego DECA