przez | 4 kwietnia 2020

05.04 A. D. 2020

Niedziela Męki Pańskiej

1. Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Z oczywistych względów przebieg tegorocznych Świąt Wielkanocnych będzie miał inny niż zwykle charakter.
  2. Ciągle obowiązuje limit osób obecnych w kościele czyli 5 osób plus obsługa.
  3. W związku z wiosenną zmianą czasu Msze św. w tygodniu do października będą sprawowane o godz. 18.30 (we wtorki o 9.00)
  4. Przebieg Świętego Triduum Paschalnego:

Wielki Czwartek (17.30)

– Eucharystia przy zachowaniu zasad ogólnych

Wielki Piątek (17.30)

– Nie sprawuje się Mszy św.

– ks. Biskup zachęca do Adoracji Krzyża w rodzinach

• Liturgia Męki Pańskiej wg zasad ogólnych

Wielka Sobota (20.00)

– Nie sprawuje się Mszy św.

– Nie ma poświęcenia pokarmów (modlitwę błogosławieństwa powinna odczytać Głowa Rodziny przystępując do śniadania Wielkanocnego tekst na stronie internetowej parafii)

• Liturgia Wigilii Paschalnej wg zasad ogólnych

WIELKANOC

– Zarówno w pierwszy jak i drugi dzień Świąt Msze św. wg zwyczajnego porządku przy zachowaniu ograniczeń jw.

5. Od poniedziałku do środy ciągle dostępna jest spowiedź wielkanocna – pół godziny przed Mszą św.

6. Bóg zapłać za ofiary przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu oraz za wpłaty na konto parafialne na funkcjonowanie parafii.

7. Bardzo proszę o jeszcze trochę cierpliwości i przeżycie z Bogiem na ile to tylko możliwe tej nietypowej Wielkanocy.

8.

do duchowieństwa i wiernych diecezji świdnickiej

Uprzejmie informuję, ze Ojciec Święty Franciszek w odpowiedzi na mój list z dnia 3 lipca 2019 r. przyjął w dniu 31 marca 2020 r. moją rezygnację z urzędu biskupa świdnickiego i mianował biskupem świdnickim dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji legnickiej Marka Mendyka. Równocześnie informuję, że zlecił mi posługę biskupią w charakterze Administratora Apostolskiego Diecezji Świdnickiej do czasu kanonicznego objęcia urzędu biskupa diecezjalnego przez mojego następcę.

Polecam osobę nowego biskupa świdnickiego modlitwom duchowieństwa i wiernych.

+ Ignacy Dec

TEKST BŁOGOSŁAWIEŃSTWA POKARMÓW NA STÓŁ WIELKANOCNY