Ogłoszenia parafialne 14.09.2014 r.

przez | 15 września 2014

14 września 2014 r.

1. Dziś przeżywamy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna IV Tydzień Wychowania, który przebiega pod hasłem „Prawda fundamentem wychowania”. Zachęcamy do modlitwy w intencji dzieci, młodzieży i wychowawców.
  2. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym: w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, we wtorek wspomnienie śśw. Korneliusza i Cypriana, w czwartek święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, w piątek wspomnienie bł. Gerharda Hirschfeldera
  3. W sobotę 27. września odbędzie się planowana pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd ze Stanowic o 2 w nocy, powrót około 22. Koszt 75 zł. Zostały jeszcze 2 ostatnie wolne miejsca. Program pielgrzymki dostępny na stronie internetowej parafii.
  4. Dziś po Mszach św. kandydaci do bierzmowania powinni pobrać w zakrystii indeksy, w których dokumentować będą swoje praktyki religijne.
  5. W ubiegłą niedzielę przeprowadziliśmy zbiórkę na rzecz organizacji niosących pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie. Zebrano 227 zł. Bóg zapłać za ofiary.
  6. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę a przyszłą sobotę proszę o pomoc następujące osoby:

Stanisław Wałczyk, Jacek Wójcik, Łucjan Dec, Olga Stolarz, Paweł Kabaczko

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie