Ogłoszenia

By | 23 lutego 2020

 

23.02 A. D. 2020

VII niedziela w ciągu roku

  1. Obchodzimy dziś VII Niedziele Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we środę zwaną Popielcem rozpoczynamy Wielki Post, w tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. To znaczy 2 posiłki lekkie i 1 do syta od 18-60 roku życia, a bez mięsa od 14 do 60 roku życia. Jednak jeśli nie grozi to żadnymi konsekwencjami zdrowotnymi powinni pościć wszyscy. We wszystkie piątki roku obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa od 14 do 60 lat. Okres wielkiego postu ma za cel przygotowanie do obchodu Paschy. Wierni przypominają sobie swój własny chrzest i czynią pokutę. Ten okres ma charakter chrzcielny i pokutny.
  2. W okresie Wielkiego Postu zapraszam do udziału w nabożeństwach pasyjnych w piątki o godz. 17 Droga Krzyżowa, w niedziele po Mszy św. o godz. 10 Gorzkie Żale. Zachęcam również do spowiedzi – najlepiej na początku i na końcu postu. Osoby starsze i słabo słyszące zapraszam do kancelarii parafialnej… można się umówić telefonicznie. Proszę tez o zgłaszanie osób obłożnie chorych aby nie pozostały na Wielkanoc bez Sakramentów!
  3. Po raz kolejny zapraszam do zapisywania się na tegoroczne pielgrzymki: 16 maja pielgrzymkę do: 1. Sandomierza i na zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Orientacyjny koszt 120 zł oraz 20 czerwca, w sobotę do Kamienia Śląskiego orientacyjny koszt 60 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się w zakrystii. Przy zgłoszeniu zaliczka 20 zł. Proszę też o zgłaszanie sugestii miejsc, w które chcielibyście pojechać.
  4. Zachęcam również do zaznaczenia w deklaracji PIT 1% podatku na chorych chłopców Alana i Olafa. Kto chciałby to zrobić a sam nie potrafi proszę o zgłoszenie w zakrystii. Na Wielki Post Caritas propaguje akcję Rodzinnej Skarbonki Miłosierdzia – przez 7 tygodni Wielkiego Postu składamy tam to co chcielibyśmy wydać na swoje zachcianki, słodycze, przyjemności. Potem na Wielkanoc wydajemy wspólnie zaoszczędzone pieniądze na jakiś szczytny cel – dla nas to może być własnie pomoc chłopcom, których już znamy albo dowolny szczytny cel…
  5. Od 28 lutego w kinach można oglądać piękny film o kulcie Najświętszego Serca Pana Jezusa. Film „Najświętsze Serce” rozpoczyna się historią objawień, jakich doświadczyła św. Małgorzata Maria Alacoque. Kult Najświętszego Serca Pana Jezusa ma w Polsce, piękną tradycję. Nasza Ojczyzna została też oddana Sercu Jezusowemu 100 lat temu, gdy bolszewicy stali u bram Warszawy. Gorąco zachęcam, by wybrać się do kina. Niestety repertuar na piątek jeszcze jest niedostępny ale ostatni szynobus ze Świdnicy odjeżdża o godz. 20.40 więc z pewnością uda się jakoś dopasować termin. Bilety do kina to cena 20-30 zł (są zniżki dla dzieci i emerytów).

  1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *