Ogłoszenia parafialne 07.09.2014 r.

przez | 7 września 2014

07 września 2014 r.

1. Dziś przypada XXIII niedziela zwykła, jednocześnie I Niedziela miesiąca. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:
  • w poniedziałek  – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny,
  • w sobotę – wspomnienie św. Jana Chryzostoma,
  • w niedzielę – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  1. Dziś po Mszy św. o godz. 10 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca a po Mszy św. o godz. 12 spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i rodzicami gimnazjalistów przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania.
  2. W sobotę 27. września planujemy pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd ze Stanowic o 2 w nocy, powrót około 22. Koszt 75 zł. Zapisy w zakrystii po mszach św. wraz z zaliczką 40 zł od dzisiaj do przyszłej niedzieli. Jest jeszcze 27 miejsc, zapisy przedłużamy do najbliższej środy włącznie. Program pielgrzymki dostępny na stronie internetowej parafii.
  3. Burmistrz miasta Strzegomia zaprasza nas serdecznie na Dożynki Dolnośląskie, które będą miały miejsce w Strzegomiu za tydzień, 14.09. 2014. Świętowanie rozpocznie się w strzegomskiej bazylice o godzinie 12.45, a zakończy wieczorem pokazem sztucznych ogni.
  4. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią. Po mszach dzisiejszych zbiórka do puszek na rzecz organizacji niosących pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.
  5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dziś panu Piotrowi Szmidtowi, który jako jedyny z całej wczorajszej grupy zadbał o wystrój kościoła na niedzielę. W przyszłym tygodniu proszę o pomoc następujące osoby:

Józef Szmigiel, Tomasz Świerad, Adam Łukaszejko, Halina Bieniek, Jan Zając