Ogłoszenia

By | 22 grudnia 2019

22.12 A. D. 2019

IV niedziela Adwentu

  1. Przeżywamy dziś IV niedzielę Adwentu. W kalendarz liturgicznym: w piątek (27.12) – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty, w sobotę (28.12) święto świętych Młodzianków, Męczenników.
  2. Jutro, w poniedziałek ostatnie już Roraty. Gratuluje wszystkim, którzy wytrwali w adwentowym czuwaniu i ciesze się, że każdego roku jest nas spora grupa na tej porannej Mszy.
  3. W piątek, 27 grudnia o 6 rano wyruszamy z pielgrzymką do krakowskich Łagiewnik oraz na krakowski rynek. Przywieziemy relikwie świętej siostry Faustyny, które otrzymaliśmy od zgromadzenia Sióstr Bożego Miłosierdzia. W tym dniu nie będzie Mszy św. na miejscu w Stanowicach.
  4. We wtorek zapraszam na tradycyjna pasterkę na godz. 22. Natomiast w Boże Narodzeni i św. Szczepana czyli drugi dzień Świąt Msze św. jak w niedzielę. Taca w drugi dzień świąt jak co roku przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.
  5. W przyszłą niedzielę, 29.12, będziemy przeżywać święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. To dobra okazja do modlitwy za rodziny naszej Parafii. Po Mszach św. zbiórka do puszek na Poradnię Rodzinną w Świdnicy.
  6. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji opłatków oraz na cele remontowe. Tym razem na fundusz remontowy zebraliśmy prawie 1400 zł. Dziękuję również wszystkim osobom, które poświęciły swój czas aby zanieść opłatek do każdej rodziny naszej parafii.
  7. Kolędę w tym roku rozpocznę od 2 stycznia od ul. Świdnickiej, później Grochotów, Świebodzka, Olszańska i na końcu Strzegomska. Dokładny plan w przyszłą niedzielę.
  8. Bardzo dziękuję panom, którzy obsadzili i udekorowali choinki oraz przygotowali szopkę oraz grupom sprzątającym za przygotowanie kościoła na święta.
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Podwójny numer „Gościa Niedzielnego” z wkładką wigilijną (tekst ewangelii, modlitwa przed kolacją) w cenie 10 zł. „Niedziela” z kolędami Golec Orkiestry i śpiewnikiem w cenie 10 zł. Do zakupienia przy wyjściu z kościoła.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *