przez | 24 listopada 2019

24.11 A. D. 2019

XXXIIII niedziela per Annum

1. Przeżywamy dziś ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego. Jest to Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będąca uroczystością patronalną ruchów katolickich oraz stowarzyszeń kościelnych, w tym przede wszystkim Ministrantów. Dziękuję ministrantom za ich sumienną służbę przy ołtarzu i pomoc w czasie nabożeństw i Mszy św.
  2. Gościmy w naszej parafii Ojców Redemptorystów, którzy przez najbliższy tydzień głosić będą do nas i przeżywać wraz z nami Misje Parafialne. Serdecznie witamy ich w naszej wspólnocie.
  3. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu wspominamy: w sobotę (30.11) św. Andrzeja Apostoła. Przyszła niedziela (01.12), to I niedziela Adwentu, którą rozpoczniemy nowy Rok Liturgiczny. Od przyszłej niedzieli 5 minut przed Mszą św. będą wyświetlane krótkie filmy, które w prosty i zabawny sposób będą przybliżały prawdy naszej wiary, zawarte w Katechizmie Kościoła Katolickiego.
  4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej. Do nabycia jest nowy numer „Gościa Niedzielnego” z kalendarzem na rok 2020 (w cenie 6 zł) oraz „Niedziela”.