przez | 10 listopada 2019

10.11 A. D. 2019

XXXII niedziela per Annum

1. Dzisiaj druga Niedziela Listopada. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem: „Przemilczane cierpienie”. Zbiórka do puszek po Mszach świętych na pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym. STRONA WWW o. Krzysztofa Zębika, misjonarza z Dzierżoniowa
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: jutro wspomnienie św. Marcina, biskupa, we wtorek (12.11) św Jozafata, męczennika, w środę (13.11) Pierwszych Pięciu Polskich Męczenników (Św. Benedykta, Jan, Mateusza, Izaaka i Krystyna), w piątek (15.11) św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. Jutro 11 Listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Msza św. w Stanowicach jak co roku o godz. 10. We czwartek po Mszy św. godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu.
  4. .Zapowiedzi przedmałżeńskie: (II) Tadeusz Jabczyk, kawaler, zam. w Stanowicach i Ewelina Ferenczuk, panna, zam. w Świebodzicach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających to małżeństwo jest w sumieniu zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną w Stanowicach.
  5. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” (6zł.) i „Niedzieli” do zakupienia przy wyjściu z kościoła.