przez | 3 listopada 2019

03.11 A.D. 2019

XXXI niedziela per Annum

1. Dzisiaj pierwsza Niedziela Listopada. Adoracja Najświętszego Sakramentu na zakończenie Mszy świętej.
  2. W kalendarzu liturgicznym obchodzimy: w poniedziałek (4.11) wspomnienie św. Karola Boromeusza, w sobotę (9.11) święto rocznicy poświęcenia bazyliki laterańskiej.
  3. Trwamy w miesiącu listopadzie, który w szczególny sposób zachęca nas do modlitwy za naszych wiernych zmarłych. Od poniedziałku modlitwa wypominkowa w następującym porządku: 4.11 ul. Świdnicka, 5.11 ul. Olszańska i 7.11 ul. Strzegomska. Wypominki rozpoczynać się będą o godz. 17, bezpośrednio po nich Msza św. w intencji wyczytanych zmarłych.
  4. Przyszła niedziela 10 listopada będzie obchodzona jako XI Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Zbiórka do puszek po Mszach świętych na pomoc Kościołowi w Sudanie Południowym.
  5. W Uroczystość Wszystkich Świętych Rada Parafialna przeprowadziła kwestę przy cmentarzu. Na wywóz śmieci z cmentarza zebraliśmy 2432 zł i 42 gr. Bóg zapłać za złożone ofiary oraz za przeprowadzenie tej zbiórki.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

Tadeusz Jabczyk, kawaler, zam. w Stanowicach i Ewelina Ferenczuk, panna, zam. w Świebodzicach. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach uniemożliwiających to małżeństwo jest w sumieniu zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną w Stanowicach.

1. Nowe numery „Gościa Niedzielnego” (6zł.) i „Niedzieli” do zakupienia przy wyjściu z kościoła.

W Gościu: „Jako w niebie, tak i na ziemi” – modlimy się z woli Jezusa. W niebie są sami święci. A na ziemi? W Niedzieli: Czy chrześcijanin może być smutny?