przez | 27 października 2019

27.10 A. D. 2019

XXX niedziela per Annum

1. Dzisiaj ostatnia Niedziela października. Przez cały październik trwa modlitwa w intencji misji. W ubiegłą Niedzielę Misyjną na tacę na cele Papieskich Dzieł Misyjnych zebrano kwotę 382 zł. Bóg zapłać.
  2. W ubiegłą niedzielę podczas liczenia wiernych we Mszach św. wzięło udział 171 osób. Jeśli przyjąć według liczby osób zameldowanych (1043 osoby) to daje 16 % uczestniczących w niedzielnej Mszy św.
  3. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek (28.10) święto Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza, w piątek uroczystość Wszystkich Świętych (1.11), w sobotę (2.11) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych.
  4. Rozpoczynamy miesiąc listopad. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. W Stanowicach Msza św. o godz. 10.00. Po Mszy św. tradycyjnie udamy się w procesji na cmentarz, aby modlić się za zmarłych. Na cmentarzu, przy pięciu stacjach, będziemy polecać Panu Bogu tych, którzy od nas odeszli. Bóg zapłać za wszystkie ofiary zbierane na cmentarzu: przeznaczone na wywóz śmieci z cmentarza.
    W miesiącu listopadzie szczególnie pamiętajmy o naszych zmarłych w modlitwach, a także polecajmy ich w wypominkach. Od 1 do 8 listopada istnieje możliwość zyskania odpustu zupełnego za nawiedzenie cmentarza lub kościoła. Odpust zupełny możemy uzyskać raz dziennie. Warunki uzyskania odpustu zupełnego: (1. Wzbudzić intencję jego otrzymania i ofiarowania za jedną osobę zmarłą. 2. Być w stanie łaski uświęcającej. 3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. 4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą. 5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, „Wierzę w Boga” oraz modlitwy w intencjach, w których modli się Ojciec święty.).
    Kartki wspominkowe są wyłożone przy wyjściu z kościoła. Proszę o wyraźne wypisywani adresów i imion zmarłych. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przy tej okazji składane.
  5. Plan modlitwy wspominkowej jest następujący: 2.11 ul. Świebodzka i Grochotów, 4.11 ul. Świdnicka, 5.11 ul. Olszańska i 7.11 ul. Strzegomska. Wypominki rozpoczynać się będą o godz. 17, bezpośrednio po nich Msza św. w intencji wyczytanych zmarłych.
  6. Bardzo proszę członków Rady Parafialnej aby po niedzieli roznieśli po domach zaproszenia i plan Misji Świętych jakie 24 listopada rozpoczniemy w naszej parafii.
  7. W piątek 1.11 z racji na rangę Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  8. W sobotę I miesiąca listopada jak zwykle odwiedzę chorych z Komunią św.
  9. Polecam dzisiejszą prasę katolicką. Od bieżącego numeru została podniesiona cena „Gościa Niedzielnego” do 6 zł.. Cena „Niedzieli” bez zmian – 5 zł. W dzisiejszym Gościu płyta DVD z filmem „Cud w Lourdes” – opowieść o cudownych objawieniach, które przemieniły świat.