przez | 20 października 2019

20.10 A. D. 2019

XXIX niedziela per Annum

1. Dzisiaj III Niedziela miesiąca, która obchodzona jest na świecie jako Niedziela Misyjna. Rozpoczyna ona tydzień modlitw w intencji dzieł misyjnych Kościoła. Ofiary zbierane dziś na tacę przeznaczone są na Papieskie Dzieła Misyjne. Dzisiaj odbywa się także doroczne badanie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii Świętej.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek (22.10) św. Jana Pawła II.
  3. Różaniec w naszej parafii codziennie pół godziny przed Mszą św. Przez wspólnotowe odmawianie Różańca można zyskać odpust zupełny. We czwartek godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.
  4. W ubiegłą niedzielą na potrzeby Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia zebrano 243 zł, a w pierwszą niedzielę na potrzeby Kościoła Prześladowanego 178 zł. Bóg zapłać.
  5. W piątek po Mszy św. zapraszam na spotkanie uczniów klasy ósmej przygotowujących się do bierzmowania.
  6. Polecam dzisiejszą prasę katolicką. W Gościu: Ja długo nie pożyję. Jestem gotowy na wszystko (35. rocznica śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki). W Niedzieli: Ile prawdy jest w tym, że Polska powoli staje się krajem pogańskim? (W Tygodniu Misyjnym pytania o stan wiary).
  7. Rada Sołecka zaprasza na ćwiczenia rehabilitacyjne prowadzone przez rehabilitanta OSIR w Strzegomiu w Świetlicy Wiejskiej

Rada Sołecka Zaprasza do udziału w kursie komputerowym dla seniorów 65+

Rada Sołecka zaprasza na 24 bal Seniora 9 listopada od godz. 18.00. Zapisy u p. Sołtys Zdzisławy Dmytrarz

1. Strzegomskie centrum Diagnostyczne zaprasza na bezpłatne badanie – kolonoskopię pacjentów w wieku 50-65 lat, którzy nie badali się co najmniej 10 lat. Rejestracja Strzegom, ul. Witosa 7, 74/649 44 66
  2. Bardzo dziękuję sporej grupie, która wczoraj dokładnie posprzątała kościół przed nadchodzącymi uroczystościami oraz za ofiarę na kwiaty. Dziękuję też panom Stanisławowi i Franciszkowi za pomalowanie zakrystii.