przez | 13 października 2019

13.10 A. D. 2019

XXVIII niedziela per annum

1. Dzisiaj II Niedziela miesiąca. Dzisiejsza niedziela jest obchodzona w Polsce jako XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy”. Po Mszach świętych zbiórka do puszki na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia na stypendia dla zdolnych dzieci i młodzieży.
  2. Kalendarz liturgiczny: we wtorek (15.10). św. Teresy od Jezusa (dz. i dK), we środę (16.10) uroczystość św. Jadwigi, głównej patronki Śląska, we czwartek (17.10) św. Ignacego Antiocheńskiego (bpa i męczennika) święto patronalne naszego ks. bpa Ignacego Deca, w piątek (18.10) święto św. Łukasza Ewangelisty.
  3. Różaniec w naszej parafii codziennie pół godziny przed Mszą św. Zachęcam do modlitwy, szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. oraz kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Przez wspólnotowe odmawianie Różańca można zyskać odpust zupełny.
  4. W przyszłą niedzielę podczas wszystkich Mszy św. odbędzie się coroczne badanie wiernych uczestniczących we Mszy świętej i przystępujących do Komunii Świętej. Przyszła niedziela jest także Niedzielą Misyjną, która rozpoczyna tydzień modlitw w intencji dzieł misyjnych Kościoła.
  5. Polecam dzisiejszą prasę katolicką. W Gościu i w Niedzieli o tym czym są Dni Papieskie. W Niedzieli ciekawy artykuł o bł. ks. Jerzym Popiełuszce.
  6. Strzegomskie centrum Diagnostyczne zaprasza na bezpłatne badanie – kolonoskopię pacjentów w wieku 50-65 lat, którzy nie badali się co najmniej 10 lat. Rejestracja Strzegom, ul. Witosa 7, 74/649 44 66
  7. Rada Sołecka zaprasza na ćwiczenia rehabilitacyjne prowadzone przez rehabilitanta OSIR w Strzegomiu w Świetlicy Wiejskiej

Rada Sołecka Zaprasza do udziału w kursie komputerowym dla seniorów 65+

Rada Sołecka zaprasza na 24 bal Seniora 9 listopada od godz. 18.00. Zapisy u p. Sołtys Zdzisławy Dmytrarz