Ogłoszenia

By | 6 października 2019

06.10 A. D. 2019

XXVII niedziela per annum

  1. Obchodzimy dziś XXVII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wsp. NMP Różańcowej, we środę bł. Wincentego Kadłubka, biskupa, w piątek św. Jana XXIII papieża, w przyszłą niedzielę św. Jana Pawła II papieża.
  2. Dzisiaj I Niedziela miesiąca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiaj ofiarami do puszek wspieramy także papieskie dzieło „Pomoc Kościołowi w potrzebie”. Ta papieska fundacja niesie pomoc dla prześladowanych chrześcijan zapewniając pomoc materialną i duszpasterską.
  3. Za tydzień w niedzielę XIX Dzień Papieski.
  4. W miniony piątek i sobotę odbyliśmy parafialną pielgrzymkę do Białegostoku i Sokółki, owocem tej pielgrzymki są relikwie bł. Ks. Michała Sopoćki, które od nowego roku kościelnego otoczymy czcią w naszej stanowickiej parafii. Z tego miejsca dziękuję też jednej z rodzin za ufundowanie relikwiarza do przechowywania relikwii.
  5. Jutro, we WSP. Matki Bożej Różańcowej dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają swoje różańce. Różaniec codziennie przed Mszą św. Zachęcam do modlitwy, szczególnie rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. Przez wspólnotowe odmawianie Różańca można zyskać odpust zupełny.
  6. Od niedzieli 24 listopada do niedzieli 1 grudnia przeżyjemy Misje Parafialne, które poprowadzą dla nas ojcowie Redemptoryści z Barda. Szczegółowy program otrzymacie do domów ale już dziś zapowiadam żeby umożliwić zaplanowanie sobie tego świętego czasu.
  7. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny. W niedzieli o modlitwie, której siła jest większa od bomby atomowej oraz o świętym Wenantym Katarzyńcu, który skutecznie rozwiązuje każdą materialną sprawę. W Gościu Niedzielnym „Niezły duet” czyli o współpracy św. Faustyny z bł. Michałem Sopoćko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *