Ogłoszenia

By | 29 września 2019

29.09 A. D. 2019

XXVI niedziela per annum

  1. Obchodzimy dziś  XXVI Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wsp. św. Hieronima, we wtorek WSP. św. Teresy od dzieciątka Jezus, we środę św. Aniołów Stróżów, w piątek św. Franciszka, w sobotę św. Siostry Faustyny.
  2. Od poniedziałku rozpoczyna się miesiąc różańcowy – październik. Różaniec codziennie od poniedziałku do soboty pół godziny przed Mszą św. Msze św. w związku  czasem zimowym odprawiać będziemy o 17.30, we wtorki bez zmian, o 9.00. Przez wspólne odmówienie 4 części różańca można uzyskać odpust zupełny.
  3. W piątek o godz. 5.00 wyruszamy z pielgrzymką do Białegostoku i Sokółki. Osoby zapisane na wyjazd zapraszam na krótkie spotkanie po Mszy św. W związku z wyjazdem nie będzie Mszy św. w piątek. Z uwagi na wyjazd chorych z Komunią św. odwiedzę we czwartek, natomiast spowiedź pierwszo piątkowa dostępna w Olszanach, Strzegomiu i Jaworzynie.
  4. Przyszła niedziela jako I Niedziela Miesiąca będzie Niedzielą Adoracyjną. Po Mszach świętych zmiana tajemnic różańcowych. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszki na fundację „Pomoc Kościołowi w potrzebie”.
  5. Rozliczyłem z wykonawcą część ławek. Odnowienie ich kosztowało 1200 zł za sztukę, plus  4320 zł za podłogę (90 zł x 48 m = 4320 zł). W sumie 25.920 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowe parafii.
  6. Od wczoraj funkcjonuje na cmentarzu monitoring. Miejmy nadzieję, że pozwoli nam to uniknąć przykrych niespodzianek. Dziękuję panu Stanisławowi i panu Adamowi za pomoc w instalacji kamer. Jeszcze raz dziękuję też Radzie Sołeckiej i Stowarzyszeniu na rzecz rozwoju wsi Stanowice za ufundowanie kamer.
  7. W sobotę 12 października chciałbym pomalować zakrystię. Jeśli ktoś czuje się na siłach i chciałby pomóc proszę o zgłoszenie tej chęci w zakrystii.
  8. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *