Ogłoszenia parafialne 31.08.2014 r.

przez | 31 sierpnia 2014

31  sierpnia 2014 r.

1. Dziś przypada XXII niedziela zwykła. W nadchodzącym tygodniu w kalendarzu liturgicznym obchodzimy:

• w poniedziałek  – wspomnienie św. Bronisławy
  • w środę – św. Grzegorza Wlk. papieża i doktora Kościoła

2. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i sobota miesiąca. W piątek spowiedź możliwa godzinę przed Mszą św. w tym czasie wystawiony będzie Najświętszy Sakrament. Wystawienie zakończymy Litanią do Serca Pana Jezusa. W sobotę o godz. 18 różaniec w int. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Maryi.

3. Jutro pierwszy dzień szkoły. Zapraszam uczniów naszej szkoły na Mszę św. o godz. 8.00. W czasie Mszy św. tradycyjne poświęcenie tornistrów pierwszoklasistom.

4. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na złożone na odbudowę muru cmentarnego oraz pomoc w oczyszczeniu kamieni do jego budowy. Jeśli pogoda na to pozwoli, jutro planujemy zakończenie prac.

5. W przyszłą Niedzielę po Mszy św. o godz. 10 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca a po Mszy św. o godz. 12 spotkanie organizacyjne z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych i rodzicami gimnazjalistów przygotowujących się do przyjęcia bierzmowania.

6. W sobotę 27. września planujemy pielgrzymkę autokarową do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowic. Wyjazd ze Stanowic o 2 w nocy, powrót około 22. Koszt 75 zł. Zapisy w zakrystii po mszach św. wraz z zaliczką 40 zł od dzisiaj do przyszłej niedzieli.

7. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dziś. W przyszłym tygodniu proszę o pomoc następujące osoby:

Gołdyn Irena, Gzyl Henryk, Gzyl Krzysztof, Jabczyk Ewa, Szmidt Piotr,

8. W odpowiedzi na apel organizacji niosących pomoc prześladowanym chrześcijanom na Bliskim Wschodzie Biskup Świdnicki zarządził zbiórkę do puszek we wszystkich parafiach diecezji. Należy ją przeprowadzić w niedzielę, 7 września