Ogłoszenia

15.09 A. D. 2019

XXIIII niedziela per annum

  1. Obchodzimy dziś  XXIV Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek (16.09) wspomnienie św. męcz., Korneliusza (pap.) i Cypriana (bpa), w środę (18.09) święto św. Stanisława Kostki (zak.), we czwartek (19.09) bł. Gerharda Hirschfeldera (prezb. i męcz.), w piątek (20.09) św. męcz. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i tow., w sobotę (21.09) święto św. Mateusza Ewangelisty.
  2. W ubiegłym tygodniu wsparliśmy Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy w ramach Tygodnia Miłosierdzia – zebraliśmy 216 zł. Bóg zapłać.
  3. Kuria w Białymstoku przychyliła się do naszej prośby i otrzymaliśmy relikwie bł. Ks. Michała Sopoćki – spowiednika siostry Faustyny. Będą to pierwsze relikwie, które będziemy czcić w naszej parafii. Stąd moje zaproszenie na pielgrzymkę 4 i 5 października do grobu błogosławionego gdzie odbierzemy relikwie, do sanktuarium w Świętej Wodzie gdzie Matka Boża leczy oczy oraz do pierwszego w Polsce cudu Eucharystycznego w Sokółce. Ponieważ to drugi koniec polski i wyjazd kosztuje 290 zł można zapłacić w 2 lub 3 ratach. ZAPRASZAM!
  4. Rodziców dzieci kl. 3 na krótkie spotkanie zapraszam w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10, natomiast kandydatów do bierzmowania z kl. 6,7 i 8 zapraszam na podobne krótkie spotkanie w piątek po Mszy św.
  5. Od niedzieli 24 listopada do niedzieli 1 grudnia przeżyjemy Misje Parafialne, które poprowadzą dla nas ojcowie Redemptoryści z Barda. Szczegółowy program otrzymacie do domów ale już dziś zapowiadam żeby umożliwić zaplanowanie sobie tego świętego czasu.
  6. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

PLAN PIELGRZYMKI DO BIAŁEGOSTOKU

PARAFIA W STANOWICACH ZAPRASZA DO UDZIAŁU

W PIELGRZYMCE DO SOKÓŁKI I BIAŁEGOSTOKU

4-5 PAŹDZIERNIKA 2019

(wyjazd PIĄTEK godz. 6.00, powrót SOBOTA wieczorem)

Program:

– BIAŁYSTOK

– Grób bł. Michała Sopoćki – odbiór relikwii

– Pałac Branickich – zabytkowy pałac i ogrody w Białymstoku, jedna z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich epoki saskiej określany mianem „Wersalu Podlasia”.

– Bazylika Archikatedralna NMP – wyjątkowy przykład neogotyku wiślano-bałtyckiego, który uważano za egzemplifikację polskiego stylu narodowego

– Synagoga w Białymstoku – Od 1951 jest katedrą diecezji białostocko-gdańskiej. Od 1992 przechowywane są w niej relikwie św. Gabriela Zabłudowskiego. Budowla reprezentuje styl klasycystyczny, typowy dla architektury cerkiewnej Imperium Rosyjskiego II poł. XVIII w.

– Sobór św. Mikołaja w Białymstoku

– WASILKÓW/ŚWIĘTA WODA

– Sanktuarium MB Bolesnej – pierwsze udokumentowane uzdrowienie miało miejsce w 1719 r. kiedy to dzierżawca papierni w Supraślu Bazyli Lenczewski za sprawą wody z cudownego źródła został uzdrowiony ze ślepoty.

– SOKÓŁKA

– Kościół Cudu Eucharystycznego – w niedziele 12 października 2008 po beatyfikacji bł. Ks. Michała Sopoćki podczas Mszy św. jednemu z kapłanów wypadł na stopień ołtarza konsekrowany komunikant. Pozostawiono go w wodzie w celu rozkładu, po pewnym czasie okazało się, że w naczyniu nie ma rozwodnionej mąki a fragment mięśnia sercowego Pana Jezusa w agonii.

Przejazd, nocleg, przewodnik 290 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *