Ogłoszenia

By | 8 września 2019

08.09 A. D. 2019

XXIII niedziela per annum

 

  1. Obchodzimy dziś  XXIII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w piątek WSP. św. Jana Chryzostoma, w sobotę święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  2. Zgodnie z zapowiedzią z zeszłej niedzieli dziś przy wyjściu będzie można wspomóc Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy w ramach Tygodnia Miłosierdzia.
  3. 14 września we Włocławku odbędzie się akcja – „Stoimy pod krzyżem”. W łączności z Włocławkiem można modlić się w Strzegomiu. Początek w Kościele Zbawiciela godz. 12:00 – Różaniec 14:00 Kościół św. Barbary – konferencja, 15. Koronka, 18. Msza w bazylice 19. Droga krzyżowa przez miasto na Górę Krzyżową (UWAGA!! CZUWANIE W LESIE NA GÓRZE KRZYŻOWEJ PO DRODZE KRZYŻOWEJ POTRWA DO 23:00) **Prosimy zabrać ze sobą Flagi Polski oraz krzyże. Niezbędne też dobre obuwie i odpowiednia odzież dostosowana do nocnego czuwania na świeżym powietrzu. Prosimy wziąć również latarki.
  4. W Stanowicach uczcimy to święto godzinna adoracją krzyża po mszy św.
  5. Powoli zbliża się do końca I i II etap remontu zaplanowanego przed 100-leciem konsekracji naszego kościoła, które wypadnie 14 czerwca 2026 r.  W związku z tym na 1 grudnia, czyli I niedzielę adwentu zaprosiłem ks. Biskupa do poświęcenia odnowionej nastawy ołtarzowej. Przygotujemy się do tego wydarzenia poprzez misje święte od Uroczystości Chrystusa Króla czyli od 25 listopada.
  6. Do środy jeszcze potrwają prace przy połowie ławek. Druga połowa musi poczekać do listopada. Ponieważ nie będzie do tego czasu prac związanych z kurzem i pyłem Msze św. będą się odbywały w kościele.
  7. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *