przez | 11 sierpnia 2019

11.08 A. D. 2019

XIX niedziela per annum

1. Obchodzimy dziś XIX Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym we czwartek wsp. św. MM Kolbego, we czwartek Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w sobotę wsp. św. Jacka.
  2. Trwa jak widzicie odnawianie ławek. Z tego powodu Msze św. w tygodniu odprawiane są w salce katechetycznej.
  3. Bóg zapłać za ofiary składane na odnowienie ławek i inwestycje w parafii. W najbliższym czasie czyli do końca wakacji Rada Parafialna przeprowadzi kolejna zbiórkę na ten cel.
  4. Rada Sołecka i Stowarzyszenie zapraszają mieszkańców na 12-te Święto Chleba w niedzielę 18 sierpnia 2019 r. oraz do udziału w konkursach na regionalny chleb, kołacz, potrawę, nalewkę, kompozycje żniwną, poezję lub prozę o chlebie i pracy rolnika. Święto rozpocznie się Mszą św. dziękczynną o godz. 14., na która jeszcze raz zapraszam.
  5. Dziękuję Paniom, które wczoraj przygotowały kościół na dzisiejsza niedzielę i złożyły ofiarę na kwiaty.
  6. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny.