Ogłoszenia parafialne 17.08.2014 r.

przez | 17 sierpnia 2014

17 sierpnia 2014 r.

1. Dziś przypada XX niedziela zwykła. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy: w środę św. Bernarda opata i doktora Kościoła, we czwartek św. Piusa X papieża, w piątek wspomnienie NMP Królowej.

2. W ubiegłym tygodniu na remont muru na cmentarzu zebrano kwotę 1.342,00 zł. Od początku zbiórki na ten cel Mieszkańcy ofiarowali 2.298,05 zł. Rada Sołecka przekazała kwotę 1.500,30 zł a Stowarzyszenie Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice kwotę 2.000,00 zł. Zgodnie z wcześniejszą umową pan Krzysztofowicz z firmy Hades dołożył 1,5 tony cementu, 350 kg wapna oraz piasek. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

3. Przypominam o możliwości pozbycia się zużytego sprzętu RTV i AGD. Kto chciałby się pozbyć takiego nieużywanego już sprzętu może to zrobić 26 sierpnia na placu przed kościołem.

4. W celu ustalenia terminów i planu pracy na cały rok. Na początku września przewidziane są spotkania dla rodziców dzieci klas 3, które w roku 2015 będą przystępować do komunii św. oraz młodzieży i rodziców gimnazjalistów, którzy przygotowują się do bierzmowania. Dokładne terminy spotkań podam za 2 tygodnie.

5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dziś Katarzynie i Tomkowi oraz ich bliskim. W przyszłym tygodniu proszę o pomoc następujące osoby:

Mariola Powroźnik, Krzysztof Żukowski, Dariusz Noworol, Zdzisław Noworol

6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:

(2) Tomasz KOT, st. wolnego, ul. Strzegomska 4 i Anna STANOWSKA, st. wolnego, Strzegom,
ul. 3-go maja 29