Ogłoszenia

23.06 A. D. 2019

XII niedziela per annum

  1. Obchodzimy dziś XII Niedzielę Zwykłą. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek wsp. św. Cyryla z Aleksandrii, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę Uroczystość św. App. Piotra i Pawła.
  2. Jeszcze do końca tygodnia po Mszach św. modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa, a do czwartku świętujemy Oktawę Bożego Ciała wychodząc z procesją po każdej codziennej Mszy św. W czwartek zakończenie oktawy.
  3. W miniony czwartek uroczyście świętowaliśmy Boże Ciało. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali procesję – budowniczym ołtarzy, panom niosącym baldachim, dzieciom sypiącym kwiatki i rodzicom, panu organiście, panu szafarzowi, ministrantom i wszystkim uczestnikom. Bóg zapłać za wspólną modlitwę.
  4. W piątek o godz. 17 przeżywać będziemy odpust parafialny. Sumę odprawi i homilie wygłosi Egzorcysta Diecezji Świdnickiej ks. Stanisław Przerada
  5.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  • Karol BRZOZOWSKI, kawaler, zam. Kraków i Katarzyna BIZOŃ, panna, zam. Stanowice (3)
  • Michał MATUSZEWSKI, kawaler, zam. Wrocław i Karolina BAKA, panna, zam. Wrocław (2)
  • Arkadiusz GACEK, kawaler, zam. Stanowice i Karolina TEPER, panna, zam. Świdnica (1)
  • Dawid BRZEŹNIAKIEWICZ, kawaler, zam. Komorów i Paulina MĄDRZAK, panna, zam. Komorów (1)
  1. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *