Ogłoszenia

16.06 A. D. 2019

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY ŚWIĘTEJ

  1. Obchodzimy dziś UROCZYSTOŚC ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wsp. św. Alberta Chmielowskiego, we środę wsp. św. Romualda, opata, we czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, w piątek wsp. św. Alojzego Gonzagi, w sobotę św. Paulina z Noli.
  2. Przez cały czerwiec po Mszach św. modlimy się litanią do Serca Pana Jezusa
  3. We czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy św. o godz. 9 udamy się w procesji Eucharystycznej na ulice Stanowic. W związku z tym jak co roku proszę o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach oraz rodziców o przygotowanie dzieci do procesji. Bardzo dziękuję paniom, które opiekują się grotami za ich uporządkowanie oraz panu Romkowi za zaopiekowanie się trawa wokół kościoła.
  4. Diakonia Odnowy W Duchu Świętym w Strzegomiu zaprasza w Boże Ciało popołudniu do bazyliki na koncert „Rozpalić Serca”
  5. W piątek za 2 tygodnie przeżywać będziemy odpust parafialny. Sumę odprawi i homilie wygłosi Egzorcysta Diecezji Świdnickiej ks. Stanisław Przerada
  6.  Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  • Tomasz KAPRAL, kawaler, zam. Wrocław i Karolina MARZEC, panna, zam. Stanowice (3)
  • Karol BRZOZOWSKI, kawaler, zam. Kraków i Katarzyna BIZOŃ, panna, zam. Stanowice (2)
  • Michał MATUSZEWSKI, kawaler, zam. Wrocław i Karolina BAKA, panna, zam. Wrocław (1)
  1. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *