przez | 5 maja 2019

21.04 A. D. 2019

III NIEDZIELA WIELKANOCNA

1. Obchodzimy dziś III Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym w poniedziałek wsp. św. Ap. Filipa i Jakuba, we środę Uroczystość św. Stanisława, patrona naszej diecezji
  2. Codziennie w maju nabożeństwo majowe pół godz. przed Mszą św.
  3. W najbliższą sobotę o godz. 6.00 wybieramy się na pielgrzymkę do Sanktuarium w Piekarach Śląskich i na Górze św. Anny. Są jeszcze wolne miejsca. W tym dniu nie będzie Mszy św. na miejscu.
  4. Kandydaci do bierzmowania, którzy jutro przystąpią do bierzmowania w Parafii Zbawiciela mogą odebrać kartki w zakrystii po Mszach św.
  5. Jeszcze raz z okazji wczorajszego święta Strażaka! Stanowickim Strażakom życzę tyle powrotów co wyjazdów! Dziękuję za wszelką pomoc lokalnej społeczności i parafii.
    Niech św. Florian czuwa nad waszym bezpieczeństwem!
  6. Bóg zapłać chórzystom za udział w pielgrzymce do Poznania i za złożenie ofiary 1950 zł na cele remontowe naszej Parafii.
  7. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  • Michał POWROŹNIK, kawaler, zam. Świebodzice i Sabina SAWICKA, panna, zam. Świebodzice
  • Grzegorz KUBIK, kawaler, zam. Brześć Kujawski i Ewa BIZOŃ, panna, zam. Stanowice
  1. O przygotowanie kościoła na przyszłą niedzielę proszę rodziców dzieci, które przeżywać będą Rocznicę I Komunii św.
  2. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny.