Ogłoszenia parafialne 03.08.2014 r.

przez | 3 sierpnia 2014

03 sierpnia 2014 r.

1. Dziś przypada XVIII niedziela zwykła. W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym wspominamy:
w poniedziałek św. Jana Marię Vianney’a prezbitera. W środę obchodzimy Święto Przemienienia Pańskiego, które zostało wprowadzone przez Papieża Kaliksta III jako podziękowanie Bogu za odniesione przez chrześcijan zwycięstwo nad armią turecką w bitwie pod Belgradem w dniu 6 sierpnia 1456 roku. W piątek wspomnienie św. Dominika prezbitera, zaś w sobotę obchodzić będziemy święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) patronki Europy.

2. Po Mszy św. o godz. 10 zmiana tajemnic w kołach Żywego Różańca z racji I niedzieli miesiąca.

3. W ubiegłym tygodniu udało się wylać fundament pod mur na cmentarzu. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w oczyszczeniu kamienia rozbiórkowego. Została jeszcze połowa, gdyby ktoś chciał pomóc to zapraszam. Kieruję to zaproszenie zwłaszcza do młodszej części naszych parafian. Postawienie całego muru to koszt około 8000 zł, zebraliśmy mniej więcej połowę, dlatego w przyszłą niedzielę po Mszach św. członkowie Rady Parafialnej przeprowadzą zbiórkę na ten cel przy wyjściu z kościoła. Bardzo dziękuję za każdą złotówkę.

4. W gablocie wisi plakat dotyczący zbiórki zużytego sprzętu AGD i RTV. Kto chciałby się pozbyć takiego nieużywanego już sprzętu może to zrobić 28 sierpnia na placu przed kościołem.

5. Dziękuję za przygotowanie kościoła na dziś a za tydzień proszę o pomoc następujące osoby:

Przemysław Paśko, Henryka Pawełek, Kazimiera Kolano, Jacek Dmytrarz, Zbigniew Pawełek

6. Zapowiedzi przedślubne:

(3) Dar­iusz WILK, Stanow­ice, ul. Strze­gom­ska 13/2 i Edyta SZCZERBA, Strze­gom, ul. Boh. Getta 5a/3

Kto wie o jakichkolwiek przeszkodach między narzeczonymi, zobowiązany jest w sumieniu, zgłosić ten fakt w kancelarii parafialnej!

Intencje Apostolstwa modlitwy na sierpień 2014:

• Intencja ogólna: Aby uchodźcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy, znaleźli wielkoduszną gościnę, i by ich prawa były chronione.
  • Intencja misyjna: Aby chrześcijanie w Oceanii głosili z radością wiarę wszystkim ludom kontynentu