Ogłoszenia 03.03.2019

03.03 A. D. 2019

VIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Obchodzimy dziś VIII Niedzielę w ciągu roku liturgicznego. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w poniedziałek święto św. Kazimierza Królewicza, we środę Popielec.
  2. W związku z błogosławionym czasem nawrócenia – Wielkim Postem – zapraszam do udziału w nabożeństwach pokutnych. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 17, w niedzielę Gorzkie Żale po Mszy św. o godz. 10.
  3. Zachęcam do spowiedzi na początku Wielkiego Postu, który jak zwykle potrwa półtora miesiąca. W 4 niedzielę Postu rekolekcje wygłosi nam ks. Bartłomiej Łuczak, student Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  4. We wtorek 26 lutego udało nam się przywieźć z pracowni pani Alicji drugą z odnawianych figur. Bardzo dziękuję panom Stanisławowi, Adamowi, Walentemu, Franciszkowi, Zbigniewowi i Krzysztofowi za pomoc w zabezpieczeniu, transporcie i ustawianiu obu figur. Panu Łukaszowi dziękuję za udostępnienie busa do transportu figur. Szczególne podziękowania dla jednej z stanowickich rodzin, która zasponsorowała odnowienie figury św. Józefa. Bóg zapłać!
  5. W przyszłą sobotę, 9 marca planujemy uprzątnąć teren cmentarza. Zapraszam do pomocy wszystkich na godz. 9. Przydadzą się grabie, miotły i łopaty.
  6. Zapraszam do udziału w pielgrzymkach do 1. Poznania, do 2. Piekar Śląskich i na Górę św. Anny oraz do 3. Gietrzwałdu, szczegóły w gablotce przed kościołem.
  7. We wtorek o godz. 17 kolejne spotkanie „Koła Misyjnego”. Pani katechetka zaprasza dzieci i młodzież.
  8. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny.