Ogłoszenia

27.01 A. D. 2019

III NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

 

  1. Świętujemy dziś III NIEDZIELĘ W CIĄGU ROKU. Kalendarz liturgiczny tego tygodnia: w poniedziałek – św. Tomasz z Akwinu, doktora Kościoła, we czwartek św. Jana Bosko, w sobotę święto Ofiarowania Pańskiego.
  2. W sobotę kończy się okres śpiewania kolęd i pastorałek i wchodzimy w czas zwykły – „per annum”. Na sobotnią Eucharystię przynosimy świece chrzcielne. Pół godziny przed Mszą św. Różaniec w int. wynagradzających NMP.
  3. W ubiegłą niedzielę rada Parafialna przeprowadziła zbiórkę do puszek dla rodziny z Pasiecznej poszkodowanej w styczniowym pożarze. Wpłaciliśmy na ten cel 1800 zł. Pieniądze zostały już przekazane poszkodowanym. Bóg zapłać za wielkie serce i współczucie.
  4. Dzisiaj, W niedzielę 27 stycznia o godz. 19.00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury (Rynek) odbędzie się pokaz filmu „Mam przyjaciół w niebie”. Ciekawa propozycja na zimowy niedzielny wieczór.
  5. Zapraszam do zapisywania się na listy pielgrzymkowe – w kwietniu do Poznania na Pasję i zwiedzanie miasta, w maju do Piekar Śląskich i na Górę św. Anny a w czerwcu na dwudniową pielgrzymkę do Gietrzwałdu jedynego uznanego przez Kościół miejsca objawień w Polsce oraz do Torunia.
  6. Przy wyjściu można jak co tydzień zaopatrzyć się w nowe numery tygodników: Niedziela oraz Gość Niedzielny.