Ogłoszenia Parafialne 23 grudnia

przez | 23 grudnia 2018

23.12 A. D. 2018

IV NIEDZIELA ADWENTU

1. Świętujemy dziś IV Niedzielę Adwentu. Kalendarz tego tygodnia bogaty jest w obchody liturgiczne. Świętowanie rozpoczniemy w poniedziałek wieczorem po wieczerzy wigilijnej zapraszam na Pasterkę o godz. 22. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia, we środę święto św. Szczepana, we czwartek święto św. Jana Ewangelisty, w piątek święto świętych Młodzianków, w sobotę piąty dzień Oktawy Bożego Narodzenia, w przyszłą Niedzielę Święto Świętej Rodziny.
  2. We czwartek po Mszy św. błogosławi się wino na pamiątkę zatrutego wina, które nie zaszkodziło Apostołowi Janowi. Zachęcam do przyniesienia wina, które po błogosławieństwie zabiera się do domu i spożywa przy świątecznym stole.
  3. Dziękuję za przygotowanie kościoła do świętowania oraz złożoną ofiarę na kwiaty członkom grupy VI i VII. Dziękuję też panom Stanisławowi, Zbigniewowi, Walentemu i Adamowi za przygotowanie choinek oraz szopki. Równie ciepło dziękuję państwu Izie i Krzysztofowi Głowińskim za własnoręczne wykonanie i ofiarowanie pięknych dekoracji świątecznych, które stoją przed ołtarzem, a panu Stefanowi Orubie za ofiarowanie choinki. Bardzo dziękuję paniom, które przygotowały kolację dla spowiadających w piątek księży. Bóg zapłać!
  4. Zachęcam do lektury tygodnika Niedziela i Gość Niedzielny, dziś płyta z kolędami Ryszarda Rynkowskiego i kalendarz w Niedzieli, a w GN wywiad z kard. Krajewskim i modlitwy przy wigilijnym stole.