Ogłoszenia Parafialne 24 czerwca

przez | 24 czerwca 2018

24.06 A. D. 2018

UROCZYSTOŚĆ  NARODZENIA ŚW. JANA CHRZCICIELA

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W kalendarzu lit. tego tygodnia: we środę św. Cyryla Aleksandryjskiego, we czwartek św. Ireneusza, w piątek Uroczystość św. App Piotra i Pawła.
  2. Pani Sołtys Zdzisława Dmytrarz zaprasza do upamiętnienia 100 rocznicy odzyskania niepodległości. 11 listopada prócz koncertu i zabawy planowana jest wystawa, prezentacja prac, pamiątek związanych z Polską, miejscami pochodzenia naszych mieszkańców, wspomnień najstarszych osadników. Zdjęcia, filmy, wspomnienia w dowolnej technice można dostarczyć do Stowarzyszenia Wsi Stanowice lub do zakrystii. (Pamiątek nie zostawiamy tylko kopiujemy/dokumentujemy). Dzieci i wnuki zachęcamy do nagrywania wspomnień dziadków.
  3. W ubiegłą niedzielę skontrolowałem Indeksy dzieci nauczania początkowego – z 3 klas było obecnych 11 dzieci a samych uczniów klasy komunijnej było 18… komentarz pozostawiam rodzicom i dziadkom.
  4. Do końca czerwca czcić będziemy Najświętsze Serce Jezusowe modląc się Litanią – codziennie po Mszy św. We czwartki adoracja NS godzinę po Mszy św.
  5. Zapraszam do lektury czasopism katolickich. Przy wyjściu dostępne Gość Niedzielny
    i Niedziela.
  6. Zapowiedzi przedmałżeńskie:
  • Jakub POWROŹNIK, st. wolnego, zam. w Stanowicach, ul. Olszańskiej
    i Justyna SZEWCZYK st. wolnego, zam. w Stanowicach przy ul. Olszańskiej.