Ogłoszenia Parafialne 10 czerwca

przez | 10 czerwca 2018

10.06 A. D. 2018

X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Obchodzimy dziś X NIEDZIELĘ w ciągu roku. W kalendarzu lit. tego tygodnia:
    w poniedziałek św. Barnaby apostoła, we środę św. Antoniego z Padwy, we czwartek bł. Michała Kozala, bp i męczennika
  2. W piątek, 8 czerwca modliliśmy się na Parafialnym Odpuście. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania tego ważnego dla wspólnoty parafialnej święta.
  3. W ubiegłą sobotę odbyło się III Święto Wsi Stanowice. Dzięki zaangażowaniu 22 osób z Rady Sołeckiej, Rady Parafialnej, Stowarzyszenia i Przyjaciół oraz 27 sponsorów udało się zebrać na dzieło odbudowy ołtarza kwotę 4.711 zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy dołożyli swoją cegiełkę na ten piękny cel. W szczególny sposób chciałbym podziękować pani sołtys Zdzisławie Dmytrarz, pomysłodawczyni tego Święta.
  4. W ubiegła niedzielę obchodziliśmy XI Święto Dziękczynienia. Na budowę Świątyni Opatrzności w Wilanowie ofiarowaliśmy 146 zł.
  5. Do końca czerwca czcić będziemy Najświętsze Serce Jezusowe modląc się Litanią – codziennie po Mszy św.
  6. Zbliżają się letnie wakacje – przypomnę o wcześniejszym zaplanowaniu niedzielnej Eucharystii. Podobnie rzecz ma się z koloniami czy obozami dla dzieci – jeśli tylko rodzice się upomną dzieci mogą uczestniczyć w niedzielnej Mszy św.
  7. Zapraszam do lektury czasopism katolickich. Przy wyjściu dostępne Gość Niedzielny i Niedziela.
  8. O przygotowanie kościoła na następną niedziele proszę członków grupy VI: Wilk Barbara, Dudek Henryka, Mika Ryszarda, Stelamch Czesława, Wołczańska Anna (29.11.15)(09.2016)(wielkanoc 2017)