Ogłoszenia Parafialne 3 czerwca

przez | 3 czerwca 2018

03.06 A. D. 2018

IX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

1. Obchodzimy dziś IX NIEDZIELĘ w ciągu roku. W kalendarzu lit. Tego tygodnia: we wtorek wsp. św. Bonifacego, biskupa, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Odpust Parafialny, w sobotę wsp. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
  2. W Piątek przeżywać będziemy odpust parafialny. Serdecznie zapraszam do licznego uczestnictwa w tym święcie – czyli jak napisze papież Paweł VI w Konstytucji Apostolskiej INDULGENTIARUM DOCTRINA: do budowania duchowego skarbu Kościoła. Do tego skarbu należy też wartość naprawdę ogromna, niewymierna i zawsze świeża, jaką mają przed Bogiem modlitwy i dobre uczynki Najświętszej Maryi Panny i Wszystkich Świętych, którzy idąc śladami Chrystusa dzięki Jego łasce.
  3. Od 1994 roku na prośbę Jana Pawła II Dzieci z krajów wysokorozwiniętych po przyjęciu I Komunii św. dzielą się swoimi prezentami z dziećmi Afryki (głównie Sudanu i Erytrei). Również dzieci ze Stanowic po raz kolejny włączyły się w to dzieło i ofiarowały na ten cel 230 zł.
  4. Zapraszam do lektury czasopism katolickich. W GN historia Augustyna Tołtona – pierwszego w historii czarnego księdza w USA oraz co to jest Superbakteria i czym nam zagraża. W Niedzieli dowiecie się kim są błękitne siostry a tematem numeru jest kult Serca Pana Jezusa
  5. Zapowiedzi przedślubne:

(III) Krzysztof DAROWSKI, stanu wolnego zam. w Żarowie

i Aleksandra CICHOŃ stanu wolnego zam. w Stanowicach.