Ogłoszenia Parafialne 27 maja

przez | 26 maja 2018

27.05 A. D. 2018

UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

1. Obchodzimy dziś Uroczystość Świętej Trójcy. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej – patronki misji świętych, we Czwartek Boże Ciało – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, w piątek wsp. św. Justyna, męczennika.
  2. W poniedziałek i we środę ostatnie dwa nabożeństwa majowe. We czwartek natomiast przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Ciała. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy w stałych miejscach oraz udekorowanie trasy procesji. Mszę św. we czwartek rozpoczniemy o godz. 9.00. Dzieci, które w tym dniu przeżywać będą rocznice Komunii św. zapraszam do spowiedzi w poniedziałek i środę od godz. 17.30.
  3. Od jutra dzieci komunijne przeżywać będą tzw. „Biały tydzień”. Codziennie będziemy spotykać się na Nabożeństwie i Mszy św. aby Panu Bogu polecać wszystkich naszych bliskich i dziękować za dar Komunii św.
  4. Bóg zapłać Rodzicom dzieci przystępujących dziś do Pierwszej komunii św. za tzw. Dar Ołtarza czyli ofiarę (prawie 1000 zł), która złożyli na nasz nowy ołtarz. (postępy w jego budowie można zobaczyć na naszej stronie internetowej)
  5. Rada Sołecka zaprasza na III „Święto Wsi” do parku przed świetlicą. Jednocześnie prosi mieszkańców o fanty na loterię oraz ciasta i potrawy, z których dochód będzie przeznaczony na renowację ołtarza.
  6. Zapraszam do lektury czasopism katolickich.
  7. Zapowiedzi przedślubne:

(II) Krzysztof DAROWSKI, stanu wolnego zam. w Żarowie

i Aleksandra CICHOŃ stanu wolnego zam. w Stanowicach.