Ogłoszenia Parafialne 20 maja

przez | 20 maja 2018

20.05 A. D. 2018

ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

1. Obchodzimy dziś Uroczystość ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: w poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, we czwartek Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę Wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
  2. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Codziennie o godz. 18
  3. W ubiegłym tygodniu Rada Parafialna przeprowadziła zbiórkę na cele remontowe parafii. Zebraliśmy 4500 zł. W tym ul. Olszańska 1270, Strzegomska 1350, Świdnicka 700 a Świebodzka 1180 zł. Bóg zapłać za ofiary i za przeprowadzenie zbiórki
  4. Rada Sołecka zaprasza na III „Święto Wsi” do parku przed świetlicą. Jednocześnie prosi mieszkańców o fanty na loterię oraz ciasta i potrawy, z których dochód będzie przeznaczony na renowację ołtarza.
  5. W przyszła niedzielę przeżywać będziemy wraz z rodzicami I Komunię św. Spowiedź dla dzieci i najbliższych w sobotę o godz. 9.00.
  6. Zapraszam do lektury czasopism katolickich. W tym tygodniu ciekawy tekst o patronie tych co doświadczają trudności – Gdy ci się nie układa jedź do ojca Papczyńskiego. Zaproszenie do oglądnięcia filmu w TVPHistoria w czwartkowy wieczór – Egzorcyzmy Anneliese Michel. W Niedzieli natomiast przedstawienie Neokatechumenatu w 50 lecie istnienia ruchu.
  7. Zapowiedzi przedślubne:

(I) Krzysztof DAROWSKI, stanu wolnego zam. w Żarowie

i Aleksandra CICHOŃ stanu wolnego zam. w Stanowicach.