Ogłoszenia Parafialne 6 maja

przez | 6 maja 2018

06.05 A. D. 2018

VI Niedziela Wielkanocna

1. Obchodzimy dziś VI Niedzielę Wielkanocną. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we wtorek Uroczystość św. Stanisława, bp i męcz., głównego patrona Polski
  2. Zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach majowych. Codziennie o godz. 18
  3. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy 3 maja ugościli na plebanii pielgrzymów zdążających z Olszan do Strzegomia. Pielgrzymi obiecali objąć nas swoją modlitwą.
  4. Za 3 tygodnie uczniowie klas trzecich przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św. Aby lepiej mogli się do spowiedzi przygotować w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 10 otrzymają swoje pierwsze modlitewniki.
  5. Rada Sołecka zaprasza na III „Święto Wsi” do parku przed świetlicą. Jednocześnie prosi mieszkańców o fanty na loterię oraz ciasta i potrawy, z których dochód będzie przeznaczony na renowację ołtarza.
  6. Stowarzyszenie mieszkańców na rzecz rozwoju wsi Stanowice zaprasza Seniorów do świetlicy na zajęcia taneczne od 9 maja o godz. 17 (w każdą środę). Więcej informacji u pani Dmytrarz.
  7. We środę na spotkanie zapraszam uczniów kl. 6 przygotowujących się do bierzmowania wraz z indeksami.
  8. W związku z rozpoczęciem ostatniego etapu restauracji ołtarza głównego w tym tygodniu członkowie Rady Parafialnej zbiorą kolejne ofiary przeznaczone na ten cel.
  9. Zapraszam do lektury czasopism katolickich. W GN gwiazdy telewizji opowiadają o Pierwszych Komuniach swoich dzieci oraz jak Słowianie pokonali Wikingów. W Niedzieli zaproszenie dla młodych na spotkanie w Lednicy oraz felieton red. Gadowskiego.