Ogłoszenia parafialne 18 marca

przez | 18 marca 2018

18.03 A. D. 2018

V NIEDZIELA Wielkiego Postu

1. Obchodzimy dziś V Niedzielę Wielkiego Postu.
  2. We wtorek zakończyliśmy tegoroczne rekolekcje, które wygłosił dla nas redaktor Gościa Niedzielnego – ks. Przemysław Pojasek.
  3. W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych. W piątki o godz. 17 co tydzień Droga Krzyżowa, w niedziele po Mszy św. o godz. 10 śpiewamy Gorzkie Żale.
  4. Zbliża się celebracja Świąt Wielkanocnych. W przyszłą niedzielę będziemy rozważać Mękę Pańską a w Świete Triduum paschalne wysłuchamy całej historii zbawienia człowieka. Stąd moja prośba o pomoc w czytaniu… kto czuje się na siłach i chciałby się włączyć czynnie w to radosne święto jest proszony o zgłoszenie się w zakrystii po Mszy św.
  5. Ze świętami związane jest również przygotowanie ołtarzy adoracji – (tu bardzo dziękuję jak zwykle rodzinie Osików) oraz ich dekoracja – czyli tradycyjne kwiaty do Bożego Grobu. Członkowie Rady Parafialnej przeprowadzą zbiórkę na ten cel. Bóg zapłać tak za ofiary jak i za przeprowadzenie zbiórki.
  6. Nadal zachęcam do udziału w pielgrzymce do Warszawy w sobotę 21 kwietnia.
    Orientacyjny koszt 150 zł. Wyjazd w piątek w nocy, powrót w sobotę wieczorem. Ciągle kilkanaście miejsc wolnych.
  7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.
  8. O przygotowanie kościoła na następną niedzielę a jednocześnie na święta proszę członków 2 grup: XVI: Zwolańska Alicja (9), Głód Zbigniew (10), Szewczuk Maria „W” (12/3), Stajno Zygmunt (13), Kwiatkowska Małgorzata (13), Kwiatkowski Łukasz (13), Kwiatkowski Marcin (13), Wołczański Franciszek „W” (15). (10.10.2015) (11.02.2017), i XII: Gołdyn Irena, Wójcik Jacek, Żukowska Weronika, Noworol Elżbieta, Szmidt Piotr, Zachariasz Czesława, Szmigiel Józef, Żukowska Krystyna (10.05.15) (02.04.2016).