Ogłoszenia parafialne 11 marca

przez | 11 marca 2018

11.03 A. D. 2018

IV NIEDZIELA Wielkiego Postu

1. Obchodzimy dziś IV Niedzielę Wielkiego Postu nazywaną Laetare -„Raduj się, wesel się Jerozolimo”. To wezwanie do radości wydaje się czymś niezwykłym, jeśli zważymy na fakt, że właśnie jesteśmy na półmetku Wielkiego Postu. A jednak – w tym czasie pokuty słyszymy nawoływanie do tego, by się radować. Kościół odpowiada na to wołanie. Dziś kapłani przyodziewają różowe szaty, porzucają wielkopostny fiolet.
  2. Rozpoczynamy dziś Święte Rekolekcje, które poprowadzi redaktor Gościa Niedzielnego – ks. Przemysław Pojasek. Nauki dziś na obu Mszach św. oraz w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 17. Dziś o godz. 15 będzie możliwość odbycia wielkopostnej spowiedzi.
  3. W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych. W piątki o godz. 17 co tydzień Droga Krzyżowa, w niedziele po Mszy św. o godz. 10 śpiewamy Gorzkie Żale.
  4. Nadal zachęcam do udziału w pielgrzymce do Warszawy w sobotę 21 kwietnia.
    W programie wyjazdu nawiedzenie grobu ks. Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście z Zamkiem Królewskim i pałacem Prezydenckim oraz Świątynia Opatrzności. Orientacyjny koszt 150 zł. Wyjazd w piątek w nocy, powrót w sobotę wieczorem. Ciągle mamy 20 miejsc wolnych.
  5. W przyszłą niedzielę w Sali Sołeckiej odbędzie się wielkopostny Jarmark, na który zaprasza Rada Rodziców.
  6. Zachęcam do lektury czasopism katolickich. Jak co tydzień mamy Gościa niedzielnego i Niedzielę.