Ogłoszenia parafialne 11 lutego

04.02 A. D. 2018

VI NIEDZIELA Okresu Zwykłego

Światowy Dzień Chorych

1. Obchodzimy dziś VI Niedzielę Czasu w Ciągu Roku, która jest jednocześnie Światowym Dniem Chorego w związku z przypadającym na dziś wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny z Lourdes. W kalendarzu tego tygodnia: we środę rozpoczynamy Wielki Post Środą Popielcową.
  2. W Wielkim Poście zapraszam do uczestnictwa w nabożeństwach pokutnych. W piątki o godz. 17 co tydzień będzie Droga Krzyżowa, w niedziele po Mszy św. o godz 10 będziemy śpiewać Gorzkie Żale.
  3. Zachęcam do udziału w pielgrzymce do Warszawy w sobotę 21 kwietnia. W programie wyjazdu nawiedzenie grobu ks. Popiełuszki, Muzeum Powstania Warszawskiego, Krakowskie Przedmieście z Zamkiem Królewskim i pałacem Prezydenckim oraz Świątynia Opatrzności. Orientacyjny koszt 150 zł. Wyjazd w piątek w nocy, powrót w sobotę wieczorem.
  4. W przyszły piątek kolejne spotkanie dla uczniów kl. VII.
  5. W nadchodzącym się tygodniu członkowie Rady Parafialnej dokończą kolejną zbiórkę na cele remontowe parafii. Bóg zapłać za składane ofiary. Wszystkich ofiarodawców polecamy Panu Bogu w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu w II czwartek każdego miesiąca.
  6. Bardzo dziękuję panom, którzy w zeszłym tygodniu uprzątnęli choinki i szopkę, przygotowując kościół do Wielkiego Postu.
  7. Zachęcam do lektury czasopism katolickich.