Ogłoszenia parafialne 16 kwietnia

przez | 16 kwietnia 2017

16.04 A. D. 2017

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

1. W TEN ŚWIĘTY DZIEŃ Zmartwychwstania naszego Pana Jezusa Chrystusa przyjmijcie najszczersze życzenia pomyślności i błogosławieństwa. Niech Światło rozjaśniające ciemności, Światło, które nie zna zachodu rozświetla dni waszego życia i opromienia najbardziej cieniste zakamarki waszego życia.
  2. WIELKANOC to najważniejszy dzień w naszym kalendarzu, dlatego nie bądźcie smutni a radość ze Zmartwychwstania niech będzie widoczna w naszej mowie, myślach i uczynkach. Te Wielką Radość chcemy przedłużyć na cały tydzień, który Kościół nazywa Wielką Niedzielą. Stąd każdego dnia od dziś aż do przyszłej niedzieli świętować będziemy Paschę Pana. W najbliższy piątek nie powinno się pościć.
  3. W przyszłą niedzielę, zwaną Niedzielą Miłosierdzia rozpoczniemy Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu tradycyjna zbiórka do puszek na rzecz Caritas.
  4. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do radosnego świętowania Wielkiej Nocy:

– p. Janowi, organiście wraz z chórem parafialnym

– p. Franciszkowi, ministrantom oraz wszystkim osobom, które włączyły się w przygotowanie Liturgii

– panom Stanisławowi i Zbigniewowi za przygotowanie Paschału, ognia oraz czuwanie nad sprawami gospodarczymi

– paniom Edycie i Monice za tradycyjne już przygotowanie obrusów i ufundowanie świątecznych świec oraz p. katechetce za ułożenie kwiatów

– rodzinie Osików za tradycyjne już przygotowanie ołtarzy adoracji

– paniom, które we środę posprzątały kościół na całe Triduum, paniom, które jak zwykle zadbały o groty wokół kościoła i panom, którzy opiekują się zielenią – p. Henrykowi, Krzysztofowi, Romanowi

– paniom Marcie, Czesławie i Edycie za stałą opiekę nad plebanią

– bardzo dziękuję również za wszystkie życzenia, w różnej formie przekazywane i składane.

Jeszcze raz proszę przyjąć życzenia Wszystkiego co dobre i wyruszmy z procesją rezurekcyjną wyśpiewując radośnie chwałę Panu Bogu.