Ogłoszenia parafialne 12 marca

przez | 12 marca 2017

12.03 A. D. 2017

DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

1. Dziś druga niedziela Wielkiego Postu. Tzw. Ad Gentes – Kościół w całej Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Tegorocznym obchodom towarzyszy hasło: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. W 97 krajach pracuje 2007 misjonarzy z Polski. Najwięcej z nich posługuje w  Afryce i na Madagaskarze (810). W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach mamy 784 misjonarzy i misjonarek z Polski. W Azji jest 327 polskich misjonarzy, a w Oceanii 67 misjonarzy. W Ameryce Północnej pracuje 19 misjonarzy. Wśród polskich misjonarzy 56 osób to świeccy.
  2. Po Mszy św. o godz. 10 druga część Gorzkich Żali. W piątki o godz. 17 Droga Krzyżowa. Za pobożne uczestnictwo w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za siebie lub za osobę zmarłą.
  3. Bardzo dziękuję za sobotnie uporządkowanie drzewostanu wokół kościoła panom: Stanisław Baka, Zbigniew Szczygieł, Walenty Klęsk, Roman Bizoń, Adam Łukaszejko, Marek i Marcin Osika oraz Henryk Rogowski. Serdecznie dziękuję tez pani Sołtys oraz pani Łucji za przygotowanie ciepłego posiłku dla pracujących panów. Bóg zapłać.
  4. W przyszłą sobotę zapraszam silnych i chętnych do pomocy panów, którzy chcieliby pomóc wywieźć pozostałości gałęzi i krzewów.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12 kolejne spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
  6. Ogłoszenie Rady Sołeckiej: Dnia 20-go maja br odbędzie się drugie „ŚWIĘTO WSI STANOWICE”. W ramach święta zaplanowana jest loteria fantowa. Zachęcamy do podarowania fantów gotowych lub do wykonania ich na zajęciach manualnych, które odbywać się będą w bibliotece w każdy wtorek i piątek w godz. 14.30-16.30. Zapraszamy także naszych artystów i pasjonatów do przygotowania i wyeksponowania przy okazji Święta swoich dzieł i wyrobów. Dochodem imprezy chcemy wesprzeć budowę ołtarza w naszym kościele.