Ogłoszenia parafialne 04.12.2016 r.

przez | 3 grudnia 2016

baner ogłoszenia

NA II NIEDZIELĘ ADWENTU

04.12 A. D. 2016

1. Dziś II Niedziela Adwentu. XVII dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. W kalendarzu liturgicznym tego tygodnia: we środę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa, w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
  2. Matka Boża objawiając się w Montechiari we Włoszech, pielęgniarce Pierinie Gilli, w święto Niepokalanego Poczęcia w 1947 r. powiedziała: „pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”. Zachęcam do modlitwy 8 grudnia przez godzinę licząc od południa.
  3. Przyszła niedziela jest niedzielą radości – GAUDETE – radości z nawracania związanego z Adwentem. Dzień wcześniej 10 grudnia od godz. 10 do godz. 11 przeżywać będziemy adwentową spowiedź. Zachęcam żeby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę ale tydzień przed świętami skorzystać z obecności zaproszonych księży z dekanatu strzegomskiego.
  4. Bóg zapłać za ofiary złożone przy okazji opłatków. Dziękuję też bardzo wszystkim osobom, które poświęciły swój czas aby te opłatki roznieść po domach. Do końca Adwentu będą jeszcze dostępne w zakrystii dla osób, których nie było w domu.
  5. Bóg zapłać za włączenie się jak co roku w dzieło Wigilijnej Pomocy Dzieciom Caritasu – zostało jeszcze kilka małych świec – dostępne w zakrystii.
  6. Na poranne roraty zapraszam dzieci i dorosłych na 6.45.
  7. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowo-budowlane parafii w ostatnim czasie zebraliśmy kolejne 1750 zł . Ofiarodawców polecam Panu Bogu w codziennej modlitwie.