Ogłoszenia parafialne 27.11.2016 r.

przez | 26 listopada 2016

baner ogłoszenia

NA I NIEDZIELĘ ADWENTU

27.11 A. D. 2016

1. Dzisiejsza NIEDZIELĄ rozpoczynamy nowy ROK LITURGICZNY.
  2. Są już dostępne świece Wigilijnego dzieła Pomocy Dzieciom Caritasu – małe po 5 zł duże po 12 zł.
  3. Od poniedziałku do piątku przez cały adwent będziemy odprawiać Mszę św. o Najświętszej Maryi Pannie tzw. mszę św. roratnią o godz. 6.45. Zapraszam na tę Mszę szczególnie dzieci z lampionami – później bezpośrednio można iść do szkoły na lekcje – tak podjęte przygotowanie do świąt pozwoli nam zwrócić uwagę na to co w świętach najważniejsze.
  4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek okazja do spowiedzi, w sobotę odwiedzę chorych z Najświętszym Sakramentem
  5. Wczoraj z grupą parafian odwiedziliśmy z pielgrzymką Legnicę. Modliliśmy się przy relikwiach Najświętszego Sakramentu w kościele św. Jacka, zwiedziliśmy katedrę, kościół św. Jana oraz Wyższe Seminarium Duchowne gdzie posługę pełni ks. Paweł Wołczański. We wszystkich tych miejscach powierzaliśmy sprawy naszej parafii Panu Bogu. Bóg zapłać za wspólne pielgrzymowanie.
  6. Zgodnie ze zwyczajem poświęcimy dziś opłatki na stół wigilijny, które następnie będziemy rozprowadzać po domach.
  7. Dziś  po Mszy św. o godz. 12 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania ze wszystkich trzech grup.
  8. Bóg zapłać za ofiary składane na cele remontowo-budowlane parafii, zwłaszcza za te z przeznaczeniem na nowy ołtarz. Pamiętamy o tej intencji w naszych modlitwach.

roraty