Ogłoszenia parafialne 21.08.2016 r.

przez | 20 sierpnia 2016

baner ogłoszenia
NA XXI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

21 sierpnia A. D. 2016

1. Obchodzimy dziś XXI niedzielę w ciągu roku.

W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej, we środę święto św. Bartłomieja Apostoła, święto patronalne ks. proboszcza Bartłomieja Szewczyka, pamiętajmy o nim w naszej modlitwie, w piątek Uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, w sobotę św. Moniki.

2. Spowiedź w naszej parafii codziennie pół godziny przed Mszą św., sprawy kancelaryjne można załatwić codziennie po Mszy św. We czwartek godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, zachęcam zwłaszcza członków Żywego Różańca.

3. Polecam waszym modlitwom dzieło ołtarza, które przez najbliższe miesiące i lata będzie centrum naszych zainteresowań inwestycyjnych.

4. Jeszcze do jutra – 22.08, można zgłaszać się do konkursów ogłoszonych z okazji „Święta Chleba”, na które serdecznie zaprasza Stowarzyszenie Mieszkańców na Rzecz Rozwoju Wsi Stanowice oraz Rada Sołecka. Msza Św. dziękczynna, za zebrane plony,  będzie odprawiona w przyszłą niedziele, tj. 28.08 o godz. 13.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 10 i 12.

W piątek na Święto Plonów popołudniu zapraszają mieszkańcy Grochotowa.

5. W dniu 5.09.2016 o godz. 18.00 w Świetlicy Wiejskiej odbędzie się zebranie wiejskie w sprawie funduszu sołeckiego na 2017 r. Na spotkanie zaprasza Rada Sołecka.

6. Dziękuję paniom, które wczoraj posprzątały kościół i ułożyły kwiaty.