Ogłoszenia parafialne 24.07.2016 r.

przez | 24 lipca 2016

baner ogłoszenia

NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

24 lipca A. D. 2016

1. Obchodzimy dziś XVII niedzielę w ciągu roku. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek święto św. Jakuba Apostoła, we wtorek wspomnienie świętych Joachima i Anny, Rodziców Najświętszej Maryi Panny, w piątek wspomnienie św. Marty.
  1. Trwają Światowe Dni Młodzieży. Dzisiaj dobiegają końca spotkania na terenie poszczególnych diecezji. W poniedziałek przybyli goście opuszczą diecezje, by wziąć udział w święcie młodzieży katolickiej w Krakowie. W środę 27 lipca przybywa do naszej Ojczyzny Ojciec Święty Franciszek. Kto nie zdoła dojechać na spotkania z Ojcem Świętym, niech próbuje śledzić te wydarzenia dzięki transmisjom telewizyjnym. Szczególnie zachęcam do obejrzenia transmisji Mszy św. na Jasnej Górze w czwartek o 10.30, podczas której Papież pobłogosławi nową sukienkę i korony dla czczonego w naszej katedrze wizerunku Matki Bożej Świdnickiej. Módlmy się o obfite owoce duchowe papieskiej pielgrzymki.
  2. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej jest możliwe błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa.
  3. Zachęcam do udziału w XIII Pieszej Pielgrzymce Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę w dniach 2-9 sierpnia. Zapisy i bliższe informacje u ks. Krzysztofa Papieża w Strzegomiu, bądź u ks. Mirosława Bendyka w Świebodzicach w Parafii Brata Alberta na Osiedlu.  Można się również zapisywać do Grupy Duchowego uczestnictwa, która modlitewnie wspierać będzie pielgrzymów. Podobnie jak w zeszłym roku spotykać się będziemy przy grocie po wieczornej Mszy św.
  1. Dziękuję rodzinom, które wczoraj posprzątały kościół.

rozaniec