Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

02.08.2020

Jedli wszyscy do sytości, a pozostałych ułomków zebrano jeszcze ...

1.Przeżywamy dziś XVIII niedzielę w ciągu roku, zarazem pierwszą w miesiącu. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św.

 1. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: we wtorek (4.08) wspomnienie św. Jana Marii Vianneya (prezb.) patrona proboszczów, we czwartek (6.08) święto Przemienienia Pańskiego, w sobotę (8.08) św. Dominika (prezb.).
 2. W ubiegłą niedzielę poświeciliśmy nasze pojazdy. Przy tej okazji na fundusz zakupu środków transportu dla polskich misjonarzy zebraliśmy 280 zł. Bóg zapłać!
 3. Rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Jak co roku Księża Biskupi zachęcają, aby miesiąc ten był miesiącem dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych, ale też naszej szczególnej modlitwy w intencji osób uzależnionych i o trzeźwość Narodu Polskiego.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. We czwartek zapraszam na Adorację najświętszego Sakramentu – godzinę po Mszy św., w piątek okazji do spowiedzi św. pół godz. Przed Mszą św.
 5. Zapraszamy do wzięcia udziału w słodkiej akcji, której dochód będzie przeznaczony na długotrwałe leczenie Alana i Olafa. Przy wyjściu z kościoła można zaopatrzyć się w pyszne ciasto. Bóg zapłać za wszystkie ofiary.
 6. Zostały ostatnie miejsca na pielgrzymkę do Sandomierza i na zamek Krzyżtopór w Ujeździe 19 września. Orientacyjny koszt 160 zł. Można się tez zapisywać na 10 października, w sobotę do jedziemy Kamienia Śląskiego, miejsca urodzenia św. Jacka, bł. Czesława i bł. Bronisławy gdzie zwiedzimy pałac rodziny Odrowążów orientacyjny koszt 60 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się w zakrystii.
 7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przeznaczone na cele remontowe naszej parafii.

 

 

Intencje Mszy św.

Intencje Mszy św.

02.08.-09.08.2020 r.

 

Niedziela

02.08

 

 

10.00 ++ Helena (17 r. śm.) ++ Rodzice obu str.
12.00 O zdr. i bł. Boże dla Eryka z ok. 2 ur.
Poniedziałek 18.30 W int. dziękczynnej za otrzymane łaski
Wtorek 9.00 W intencji Ojczyzny
Środa 18.30 ++ Zygmunt ++ z rodz. BANAŚ, MAJ
Czwartek 18.30 W int. proboszcza z okazji wsp. św. Jana Marii Vianeya
Piątek 18.30 ++ Michał, Jan ++ z rodz. OZIMEK, CZEPIEC
Sobota 18.30 WOLNA
Niedziela

09.08

 

10.00 + Tadeusz (4 r. śm.)
12.00 ++ Maksymilian (15 r. śm.) ++ Rodzice i Chrzestni

 

Intencje Mszy św. za zmarłych, chorych, w rocznice urodzin oraz w intencjach przygodnych można zamawiać po każdej Mszy św. w zakrystii

100 lat temu polscy biskupi poświęcili Polskę NSPJ

W 1920 roku, w obliczu bolszewickiego zagrożenia, polscy biskupi zebrani na Jasnej Górze pod przewodnictwem prymasa Polski kard. Edmunda Dalbora, 27 lipca poświęcili naród polski i całą ojczyznę Najświętszemu Sercu Pana Jezusa oraz ponownie obrali Matkę Bożą Królową Polski.

KLIKNIJ OBRAZ"Cóż zbawienniejszego w tym przewrocie wszechrzeczy, jak wzmożenie miłości Pana Jezusa"

Ogłoszenia

Ogłoszenia parafialne

26.07.2020 r.

Blog - 10 kamieni bardziej wyjątkowych niż diament BRACCATTA

 1. Przeżywamy dziś XVII Niedzielę w ciągu roku.
 2. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w środę (29.07) wspomnienie św. Marty, w piątek (31.07) wspomnienie św. Ignacego z Loyoli (prezb.), w sobotę (1.08) św. Alfonsa Marii Liguori (bpa i dK).
 3. Z racji wczorajszego wspomnienia św. Krzysztofa po Mszach św. jest możliwość poświęcenia samochodu. Ofiary przy tej okazji składane sa przeznaczone na środki transportu dla polskich misjonarzy.
 4. W przyszłą niedzielę planujemy powtórzyć wiosenną akcję „ciasto” – cały dochód będzie przeznaczony na długotrwałe leczenie Alana i Olafa. Dlatego w przyszła niedzielę prosimy nie piec własnego ciasta na niedzielę a wziąć udział w naszej akcji.
 5. Są jeszcze ostatnie wolne miejsca na pielgrzymkę do Sandomierza i na zamek Krzyżtopór w Ujeździe 19 września. Orientacyjny koszt 160 zł oraz 10 października, w sobotę do Kamienia Śląskiego orientacyjny koszt 60 zł. Proszę chętnych o zgłaszanie się w zakrystii.
 6. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przeznaczone na cele remontowe naszej parafii. Jak widzicie udało nam się w tym tygodniu zamontować na swoich miejscach obrazy siostry Faustyny i ks. Michała Sopoćki nad konfesjonałem… jeszcze raz bardzo dziękuję zarówno fundatorom wszystkich 5 obrazów jak i panom Stanisławowi i Adamowi, którzy je zamontowali.